Montaż filmowy – film na dzień babci i dziadka

wpis w: Uncategorized | 4

Montaż filmowy – film na dzień babci i dziadka – po przez obecną sytuacje panującą na całym świecie mamy ograniczoną możliwość wychodzenia gdziekolwiek. Co dopiero do dziadków, w obawie o zarażenie ich. Nie którzy dziadkowie bardzo dobrze rozumieją obecną technologie. Moi na przykład bez problemu serwują w sieci lub przeglądając facebook’a. Korzystając z tego co mamy możemy zrobić dla nich prosty a zarazem piękny prezent. Wykonanie własnego filmu z życzeniami jest cudownym pomysłem. W pełni innowacyjnym, zupełnie czymś innym niż bombonierka czy jakaś tam czekolada. ;P

Montaż filmowy - film na dzień babci i dziadka
Montaż filmowy – film na dzień babci i dziadka

Czym?

Każdy zada sobie te pytanie. Czym tak właściwie nagrać film? Odpowiedz jest bardzo prosta, każdy z nas posiada przenośny aparat. Mam tu namyśli telefon. Każdy w większości posiada telefon na tyle sprawny, aby wykonywać dobrej jakości filmy. Tylko musi pamiętać o pewnych ważnych zasadach podczas filmowania filmu. Jeśli masz lepszy sprzęt, typu kamerę Go pro czy inną tego typu kamerę to żaden problem, artykuł jest poświęcony przede wszystkim temu aby wykonać cudowny film dla naszych kochanych dziadków. 🙂

O czym pamiętać podczas filmowania telefonem?

Montaż filmowy - film na dzień babci i dziadka
Montaż filmowy – film na dzień babci i dziadka

Podstawowym błędem podczas filmowania, czy to telefonem, czy kamerą, czy aparatem lustrzanym. Ważne, aby filmów nie robić pod słońce ponieważ wyjdą nam słabej jakości filmy. Film na dzień babci i dziadka powinien być jak najlepszy, aby pokazać jak mocno kochamy swoich dziadków.

Musimy pamiętać też o tym, aby robić filmy ostre. To znaczy, że bierzemy papryczkę chilli jemy przed nagranie? Nie, w żadnym wypadku, chodzi o to aby podczas filmowania życzeń złapać na obiektywie ostrość obrazu na osobie mówiącej.

Podczas nagrania takiego klipu musimy pamiętać o tym, żeby ujęcie które wykonamy było udane. Dlaczego? Ponieważ, nie mamy na tyle sprawnego programu, który wyciąłby nam krzyki czy inne nie doskonałości, które mogą wystąpić w filmie.

Aby wykonać dobre ujęcie nie wystarczy nam światło, czy dobrze wykonana ostrość obrazu. Ważne też, aby ten film był wykonany statycznie. Co przez to rozumiemy? Aby podczas składania życzeń kamera nam „nie latała”, aby postawić to na stole, statywie o ile takie rzeczy mamy. Albo po prostu w oburękach trzymać telefon opierając łokcie o brzuch.

Ważne, aby film był wykonany poziomo!!!

Obróbka filmu

Ktoś powie. Dobra gościu, wszystko super, ale mam gotowy materiał i co dalej? Nakręciłem parę ujęć wraz z moim rodzeństwem, ale co dalej? A już tłumacze. Jak zbierzemy już materiał bierzemy i wchodzimy w link poniżej:

https://www.canva.com/pl_pl/

Jest to całkowicie darmowy program na nasze potrzeby, wystarczy zarejestrować się przez konto google, które w dzisiejszych czasach ma. Wybieramy po zalogowaniu opcje film, szukamy odpowiedniego szablonu i robimy po kolei film nasz. Wystarczy przeciągnąć wykonany film przez nas i jest. Pamiętajcie o tym, aby na początku wykonać ładny początek filmu. Dobra rada ode mnie. Wykorzystaj szablon i wybierz zdjęcie do tego. Na końcu podpiszcie od kogo to.

Montaż filmowy - film na dzień babci i dziadka
Montaż filmowy – film na dzień babci i dziadka

Mam nadzieję, że pomogłem, wiele nie będę opowiadał o programie, bo jest on na prawdę łatwy w obsłudze, wszystko jest jasne i zrozumiałe. Bez problemu wykonasz tak jak w tytule bloga montaż filmowy – film na dzień babci i dziadka. Życzę dobrej zabawy. :))

4 Responses

 1. erotik

  Hello there. I discovered your website by means of Google even as searching for a comparable matter, your site got here up. It looks great. I have bookmarked it in my google bookmarks to come back then. Sophey Flynn Whitby

  • Marek

   I’m glad to hear. I will try to find more interesting things 🙂 Marek Ziegler

 2. 1

  Thіs piece of writing offerѕ clear idea for the new visitors оf blogging,
  that truly how to d᧐ running a blog.